ثبت نام کلاس آموزش خیاطی مولاژ در تبریز

آموزش مولاژ در تبریز

آموزش مولاژ دوره ای است که در آن هنرجو مهارت های انجام طراحی لباس بر روی مانکن را فرا خواهد گرفت. این شیوه تکنیکی است که می تواند با پارچه ، کاغذ و یا مواد دیگر تکمیل شود.برای آموزش مولاژ نیازمند به استفاده از مانکن در اندازه و سایز انسانی می باشد که با توجه به شخص مورد نظر ساخته می شود.
در واقع پارچه بر روی مانکن شکل داده می شود تا اندازه دقیق مانکن مشخص شود در این صورت نیازی به اندازه گیری دوباره و برابر سازی حجم ها نیست. اندازه گیری دقیق مانکن و دوخت کاور جزء آموزش های مولاژ خیاطی است که بر روند کار تاثیر دارد.

استفاده از مولاژ به طور کلی برای دوخت لباس های خاص به کار می رود. برخی از شخصیت های هنری و یا سیاسی و غیره امکان پرو و اندازه گیری را نداشته و نیازمند لباس هایی کاملاً مناسب می باشند. برای مثال دوخت لباس های مهمانی ها و … همگی با روش مولاژ انجام می گیرد.
شرکت در دوره های آموزش مولاژ در تبریز و صرف هزینه، به نوعی سرمایه گذاری برای آینده شغلی هنرجو می باشد که در آینده ای نزدیک به بهره وری و سوددهی خواهد رسید. هنرجویانی که در دوره آموزش مولاژ و طراحی لباس مهارت آموزی تبریز مهارت کسب کرده اند به راحتی به خودکفایی رسیده و از درآمد خوبی نیز برخوردارند.

مولاژ چیست؟
مولاژ در طراحی لباس اصطلاحی است برای قرار دادن مستقیم پارچه روی مانکن که با سوزن پارچه بر روی بدن مانکن فیکس می شود. به این ترتیب لباس هایی بدون نقص و کاملاً اندازه مانکن طراحی و دوخته خواهد شد. در دوره آموزش مولاژ، بهتر است اندازه مانکن با اندازه های هنرجو منطبق باشد تا نتیجه زحمات و تلاش های هنرجو در قالب یک لباس برای خودش قابل استفاده باشد.

طراحی مولاژ هم با پارچه و هم با کاغذ قابل اجرا می باشد و از دردسرهای طراحی لباس تا حد زیادی کم می کند. در واقع ایده های ذهنی طراح لباس می تواند به طور مستقیم روی مانکن شکل بگیرد و از اندازه گیری های بی مورد جلوگیری شود.
با مولاژ می توان هر نوع لباسی را طراحی کرد، کت و دامن، بلوز، مانتو، پالتو و حتی طرح های مدرن، در این زمینه تفاوتی ندارند. تفاوت مولاژ با الگوی عادی در اندازه های دقیق و تناسب لباس است که مطابق با اندازه های واقعی است.

برای مهارت در طراحی لباس و استاد شدن در این زمینه باید بتوانید لباسی قالب بدن طراحی کنید در ادامه مراحل مختلف مولاژ برای علاقه مندان شرح داده می شود.

مراحل کار مولاژ :

اندازه گیری
برای این کار نیاز به شخصی پر حوصله با اندام متناسب دارید تا ساخت مولاژ را برایش شروع کنید. لباس این شخص باید نازک و تنگ باشد تا با شکل بدن تناسب داشته باشد.  اندازه های دقیق را گرفته و بر روی کاغذ بنویسید تا در ساخت مولاژ از آن استفاده کنید. اکنون زمان آنست که محاسبات لازم را برای کشیدن الگوی کاغذی انجام دهید.

کلاس های آموزش مولاژ و طراحی لباس در بهترین موسسه آموزشی خیاطی در تبریز برای شروع دوره جدید و برای آگاهی از ساعت و زمان شروع دوره با مشاوران رایگان ما تماس بگیرید.

تلفن : ۹۱ ۷۵ ۳۹۶ ۰۹۹۰