خانه / مقالات / بازار کار و درآمد حسابداری | معرفی کلاس حسابداری در تبریز

بازار کار و درآمد حسابداری | معرفی کلاس حسابداری در تبریز

اهمیت رشته حسابداری

حسابداری با اعداد و ارقام سر و کار دارد تا بتواند وضعیت مالی یک شرکت را مدیریت و بررسی کند و از مهمترین جایگاه های شغلی در شرکت ها و موسسات هستند و هیچ کسب و کاری نیست که از دانش حسابداری بی نیاز باشد.

برخی عناوین شغلی که حسابداران می توانند در انها مشغول شوند، شامل:

حسابدار، حسابرس، تحلیلگر مالی، بانکدار، مشاور مالی، تحلیلگر بودجه، کنترل حقوق و دستمزد، مشاور مالیاتی و… می شود.

برخی از وظایف یک حسابدار:

  • تخصیص منابع مالی به بخش های مختلف کسب و کار مثل بخش تولید و حقوق و دستمزد نیروی انسانی و ارائه گزارش ماهانه از پرداختی ها و دریافتی های کسب و کار.
  • ارائه اسناد مالی به حسابرسان داخلی و خارجی و همکاری با آنها.
  • پاسخگویی در قبال اسناد مالی شرکت، فاکتورها، صورت حساب ها، دریافتی ها و پرداختی ها.
  • تهیه و تدوین اسناد مالی شرکت بر اساس قوانین و استانداردهای حسابداری و حسابرسی.
  • بررسی قرادادهای سرمایه گذاری و مشاوره در امور مالی.
  • تجزیه و تحلیل روند مالی شرکت مثل هزینه ها و درامدها، ارائه گزارش و مدیریت این روند.
  • تهیه گزارش ماهانه از صورت های سود و زیان.
  • بررسی و برطرف کردن مغایرت های حسابداری در اسناد مالی کسب و کار.

و…

که تمام این ها نیازمند بهره گیری از آموزش های به روز و استاندارد حسابداری دارد و بر خلاف تصور برخی افراد، حسابداری پیچیده تر و پرکارتر از حساب و کتاب های روزانه یک کسب و کار است.

درآمد حسابداری

درآمد یک حسابدار مانند دیگر موقعیت های شغلی استخدامی موجود، بر اساس مهارت و سابقه کار او می تواند متغیر باشد اما به صورت کلی، حسابداری از مشاغل پرطرفدار است که اگر در آن به مهارت قابل قبول برسید، بیکار نخواهید ماند و در همان سال های اولیه فعالیت خود نیز می توانید درآمد قابل قبولی کسب کنید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ایران سلری، با انتخاب محل سکونت و جایگاه شغلی مد نظر خود، میانگین کمترین و بیشترین حقوقی که افراد در آن رده درسافت می کنند مشاهده کنید.

یادگیری حسابداری در دانشگاه یا موسسات آموزشی؟

حقیقت این است که دانش حسابداری که در دانشگاه تدریس می شوند، ممکن است کمی با نیاز بازار کار مغایرت داشته باشد. بهتر است اگر مدرک دانشگاهی حسابداری دارید، با یک دوره کارآموزی دانش خود را با مهارت های مورد نیاز بازار کار مطابقت دهید اما اگر موفق به ورود به دانشگاه در رشته حسابداری  نشدید یا فرصت آن را نداشتید، می توانید با مراجعه به آموزشگاه های حسابداری به حد قابل قبولی از این دانش برسید و با کمی وقت و تمرین، وارد بازار کار شوید. البته که در هر صورت شرکت در دوره های کارآموزی برای تثبیت مهارت شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

امکان مهاجرت با مدرک حسابداری

همانطور که گفته شد، حسابداری مهارتی مهم و پرتقاضاست و تفاوتی ندارد مجا دنیا باشد، هیچ شرکت، موسسه و به صورت کلی کسب و کار بزرگ و کوچکی نیست که بی نیاز از حسابداری باشد. اما در موضوع مهاجرت، ماجرا کمی متفاوت می شود و در تمام کشور ها اعتماد به خارجی ها سخت تر صورت می گیرد اما به صورت کلی مهاجرت به عنوان یک حسابدار در صورت تطابق با قوانین و انتظارات کشور مقصد، امکان پذیر است.

مهمترین و عمومی ترین شرطی که برای پذیرش حسابداران خارجی در کشورهای مختلف وجود دارد، پس از تسلط کافی بر زبان رسمی کشور مقصد، اعتبار مدرک حسابداری فرد است. اعتبار مدرک عموما برای کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است، که برای داشتن یک مدرک معتبر چند راه دارید. مطمئن ترین و البته سخت ترین راه این است که از یکی از دانشگاه های مقصد، پذیرش تحصیلی بگیرید برای رشته حسابداری و تحصیلات خود را در همان کشور دنبال کنید. اما اگر امکان این کار را ندارید، سعی کنید مدرک حسابداری خود را از یکی از دانشگاه های معتبر کشور دریافت کنید تا احتمال پذیرشتان همچنان بالا باشد و مدرکتان برای آنها معتبر ارزیابی شود. اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید و به فکر شرکت در دوره های آموزشگاه های آزاد هستید، حتما تحقیق کنید تا مطمئن شوید که مدارک آنها قابل ترجمه و معتبر هستند یا خیر و حتما لازم است از اعتبار مدرک آنها در کشور مقصد اطمینان حاصل کنید.

برای اشتغال به عنوان یک حسابدار در بعضی کشورها و مراکز ممکن است برای اطمینان از اعتبار مدرک شما، لازم باشد در آزمون ها و مصاحبه های تخصصی و یا دوره هایی که تعیین می کنند شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر بهتر است با افراد آگاه در این زمینه مشورت کنید و قبل از هر تصمیمی، مسیر خود را پیش بینی کنید.

 

جهت شرکت در دوره های حسابداری بازارکار مجتمع آموزشی ثنا با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

۷۵ ۱۷ ۳۲۵ ۳ ۰۴۱ – ۸۰ ۹۹ ۸۴۵ ۰۹۳۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *