خانه / دپارتمان ها / برنامه نویسی و طراحی سایت / تربیت نوجوان برنامه نویس (۱۲تا ۱۵سال) در تبریز

تربیت نوجوان برنامه نویس (۱۲تا ۱۵سال) در تبریز

یک سرمایه گذاری ارزشمند برای آینده کودک و نوجوان شما

آشنایی با دوره برنامه نویسی کودک و نوجوان (اسکرچ)

یکی از راه هایی که می‌توان به کمک آن مهارت حل مسئله و تفکر ریاضی را به کودکان یاد داد، برنامه نویسی است اما آموزش برنامه نویسی کودکان خود مهارت خاصی نیاز دارد. اولین گام، تقسیم یک موضوع به بخش‌های کوچک‌تر است تا حل آن ساده شود. زمانی که کودک می‌خواهد با استفاده از برنامه نویسی یک بازی طراحی کند، شکستن مسئله به زیر مسئله‌های کوچک‌تر اهمیت زیادی دارد. درواقع او باید پروژه ای را که قرار است انجام دهد را به چند مینی پروژه تقسیم کند.

او برای حل کردن هر کدام از آن مینی پروژه ها، دفعات زیادی به مشکل بر می‌خورد و برای رفع آن‌ها راه‌های زیادی را امتحان می‌کند. این فرآیند به کودکان کمک می‌کند که بتوانند مهارت حل مسئله را به خوبی درک کنند و آموزش ببینند. اعتماد به نفس و حس استقلالی که کودک بعد از به پایان رساندن پروژه خود به دست می‌آورد، تاثیر زیادی در خلاقیت و تصمیم گیری‌های فردی او خواهد داشت.

تقویت برنامه نویسی و مهارت حل مسئله در کودکان و نوجوانان

کارشناسان معتقد هستند یادگیری برنامه نویسی در عصر حاضر مانند یادگیری خواندن و نوشتن است و چون یادگیری در سن پایین سریع است، پس آموزش برنامه نویسی به کودکان بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برنامه نویسی می‌تواند مزایای زیادی در تربیت کودکان و جهت دهی اهداف آن‌ها داشته باشد.

یادگیری مشورت

یکی از مزایای برنامه نویسی در کودکان این است که کودک برای حل مسئله خود مجبور می‌شود با دیگران مشورت کند .مثلا زمانی که در انجام هر کدام از مینی پروژه‌ها به مشکل بر می‌خورد، می‌تواند از افرادی که مهارت بیشتری دارند مشورت بگیرد که این امر مهارت انجام کار گروهی و مشورت با افراد مناسب را به او آموزش می‌دهد.

استفاده مناسب از زمان

از دیگر مزایای برنامه نویسی در سنین پایین این است که کودک از زمان خود نهایت استفاده را می‌کند. در عصر حاضر کودکان زیادی را می‌بینید که زمان خود را صرف تلویزیون یا انجام بازی‌های رایانه ای می‌کنند. پس خوب است اگر بتوانیم آموزش مهارت حل مسئله را در قالب بازی به آن‌ها آموزش دهیم.

دانشمندان معتقد هستند که بهترین نوع آموزش ، آموزشی است که در قالب بازی صورت بگیرد. زمانی که کودک برنامه نویسی را در قالب بازی فرا می‌گیرد نه تنها خسته نمی‌شود بلکه بسیار برای او لذت‌بخش است.

تفکر چندجانبه

برنامه نویسی به کودکان بهتر فکر کردن را می‌آموزد. در واقع برنامه نویسی مانند یک پل عمل می‌کند که کودکان بتوانند سایر علوم را بهتر یاد بگیرند و باعت پرورش هوش منطقی و ریاضیات کودک نیز می‌شود.

مثلا زمانی که کودک در حال نوشتن یک بازی است مهارت‌هایی همچون مهارت حل مسئله، ریاضیات، منطق و حتی جلوه‌های بصری و زیباشناشی او به چالش کشیده می‌شود و همین چالش‌ها هستند که هوش کودک را پرورش می‌دهند.

افزایش اعتماد به نفس

وقتی کودک شما بتواند از تکنولوژی استفاده درست کند، در برخورد با همسالان خود اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت. تصور کنید زمانی که کودک یک بازی را طراحی و اجرا می‌کند چنان شوق و لذتی به او دست می‌دهد که دوست دارد این بازی را به دیگران نیز نشان دهد که این امر، باعث افزایش اعتماد به نفس کودک در تعاملات اجتماعی او می‌شود.

 

سرفصل‌های دوره
 • ساخت انیمیشن‌های ورزشی
 • آموزش ساخت انیمیشن جنگل
 • آموزش ساخت بازی تولد
 • آموزش ساخت انیمیشن پنالتی
 • آموزش ساخت افکت
 • ساخت بازی با عملگر ها
 • ساخت بازی موزیکال( آموزش صدا گذاری )
 • ساخت بازی شکار سنجاقک
 • ساخت بازی مسیر یاب
 • ساخت بازی مبارزه (fight)
 • ساخت بازی فلاپی بردز (flappy birds)
 • ساخت بازی جت پک رایدر(jetpack rider)
 • ساخت بازی فوروت نینجا (fruit ninja)

 

 با آموزشگاه ثنا از راه تماس با شماره ۰۹۳۹۸۴۵۹۹۸۰ و ۰۴۱۳۳۲۵۱۷۷۵ در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *