خانه / تولید محتوا / نحوه نوشتن عناوین جذاب برای مطالب سایت

نحوه نوشتن عناوین جذاب برای مطالب سایت

در این مطلب از سایت مرکز مهارت آموزی فنی و حرفه ای تبریز، می خواهیم به توضیحاتی در زمینه نحوه نوشتن عناوین جذاب و عنوان مناسب برای مطالب سایت و تبلیغاتی ارایه دهیم.

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار قابل اعتماد می باشد که برای جذب و هدایت ترافیک به وب سایت شما و یا صفحات خاص شما طراحی شده است. اما امکان دارد شما نویسنده ای ماهر باشید ولی هنوز نتوانسته اید به اندازه کافی خوانندگان واجد شرایط را جذب کنید، نوشتن یک عنوان موثر و جذاب در جذب مخاطبین شما نمی تواند بی تاثیر باشد.

نوشتن یک عنوان خوب توجه مخاطبین را به خود جذب می کند و مشکلاتی که آنها به دنبال حلش می باشند را در بر داشته باشد، کاربران روی آن کلیک می کنند.

نوشتن عنوان یک جزء کلیدی از استراتژی بازاریابی محتوا می باشد

قوانین نوشتن عنوان جذاب در سایت

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید، اما فقط یک مورد در موتورهای جستجو گر معروف از جمله گوگل، یاهو و بینگ بسیار مهم است همچنین عنوان شما شامل کلمات کلیدی دلخواه باشد. اگر شما از این کلمات استفاده نکنید، فرصت دیده شدن در موتورهای جستجو را از دست می دهید. حتی امکان دارد بطور کل در موتورهای جستجو دیده نشوید.

عنوان باید احساسات را تحریک کند

با نوشتن عنوان جذاب و ترغیب کننده سعی کنید کاربر را مجذوب نموده تا روی لینک شما کلیک نماید. برای این کار باید از کلمات کلیدی قدرتمند استفاده کنید. معمولا توصیه می شود با استفاده از تعادل بین کلمات مشترک، احساسی و قدرت، به تحریک احساسات مخاطبان خود بپردازید. با استفاده از عباراتی مانند “بهترین آموزشگاه” و “حتما شما باید” خوانندگان را مجبور کنید تا مقاله شما را مطالعه کنند.

عنوان سایت واضح و مرتبط باشد

شما همواره برای جلب اعتماد مخاطبین خود باید بیشتر تلاش کنید، پس برای اینکه بخواهید مخاطب بخشی از محتوای شما را بخواند با عنوانی گمراه کننده کار خود را خراب نکنید. عنوان یک مقاله نشان می دهد که قرار است در این مقاله چه مطلبی را بخوانید و نیز به شما نشان می دهد که آیا با خواندن این مقاله به هدفی که دنبال دارید خواهید رسید یا خیر.

از سوی دیگر، یک عنوان گیج کننده یا نا مشخص می تواند یک خواننده را از صفحه شما خارج کند و حتی بعدا هم مقاله بهتری بنویسید آن کاربر به سایت شما مراجعه نمی کند و به نتایج جستجوی بعدی می رود زیرا اطلاعاتی که بخاطر آن دست به جستجو زده است را در عنوان شما پیدا نکرده است.

اگر شما از عنوان مناسبی استفاده نکرده باشید به این معنی است که کاربر هیچ یک از محتوای عالی دیگری که در سایت شما وجود دارد را کشف نمی کند.

سعی کنید مخاطبین خود را بشناسید

مخاطبان شما چه نوع اطلاعاتی جستجو می کنند؟ ارزش های مشتریان شما بهترین سرفصل ها هستند زیرا آنها بر نیازهای خود متمرکز هستند.

سعی کنید از اعداد و تاریخ هم استفاده کنید و فهرست ها اغلب قانع کننده تر می باشند زیرا خواننده پس از آن یک ایده واضح تر از انتظارات خود پیدا می کند. به عنوان مثال “۳ راه برای افزایش مشتری بیشتر” و ” ۵ مهارتی که لازم است یاد بگیرید”. با خواندن این عنوان ها خوانندگان می دانند که دقیقا چه چیزی از مقاله انتظار داشته باشند. همچنین آنها به خوانندگان خود سیگنال می دهند که آنها در حال خواندن یک مقاله طولانی یا کوتاه هستند.

با توجه به تحقیقات انجام شده ، تعداد عددی به طور متوسط ۲۰ درصد بالاتر از نرخ حقیقی باعث جذب مخاطبین می شود زیرا عدم تقارن باعث جذب بیشتر خواننده ها می شود.

استفاده از کلمات فریب دهنده

علاوه بر کلمات کلیدی قوی، استفاده از کلمات مثبت بسیار تاثیر گذار است. سعی کنید از کلماتی مانند آسان، رایگان و جدید استفاده کنید که موجب جذب بیشتر مخاطبان شما می شود.

چه کسی اطلاعات رایگان، آسان و جدید را دوست ندارد؟

یکی دیگر از بهترین روشها استفاده از عباراتی است که فوریت، خاصیت و انحصار آن را نشان می دهد. زیرا خوانندگان می خواهند اطلاعات را قبل از هر کس دیگری به دست بیاورند.

عنوان سایت را کوتاه و جذاب بنویسید

در نهایت کوتاه نگه داشتن عنوان باعث می شود تا مخاطبان شما بتوانند به سرعت عنوان را بخوانند و شانس متوجه شدن قبل از دیگران را برای شما افزایش می دهد.

خطوط پست الکترونیکی دارای رهنمودهای خاص خود هستند اما در هنگام طراحی عنوان های مقاله، ایمیل را در ذهن نگه دارید. اگر شما پست های سایت خود را از طریق خبرنامه ایمیل به اشتراک می گذارید، دریافت کنندگان نیمی از یک جمله را در متن پیش نمایش مشاهده می کنند. دنیای محتوا نویسی رقابتی است، اما رتبه بندی جستجو باعث می شود که خوانندگان محتوای خود را پیدا کنند و پاسخ هایی را که می خواهند پیدا کنند.

البته لیست بالا، تمام موارد موجود را در بر ندارد. استراتژی های دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای افزایش اثر بخشی سرفصل های خود انتخاب نمایید. از این موارد در استراتژی محتوا نویسی خود بطور منظم استفاده و بازده مطالب خود را مشاهده کنید.

حتما ببینید

محتوای قدرتمند چیست؟

محتوای قدرتمند باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ و استانداردهای لازم در تولید محتوای قدرتمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *